Aleksandra Dulkiewicz oficjalnie prezydentem miasta. Nasi komentatorzy oceniają jej wystąpienie Gdańsk oficjalnie ma nowego prezydenta. W poniedziałek Aleksandra Dulkiewicz złożyła uroczystą przysięgę w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska. O jej wystąpieniu rozmawiali komentatorzy Radia Gdańsk: Michał Stąporek z Trójmiasto.pl i Michał Lange z Gazety Bałtyckiej.

fot. Radio Gdańsk

– Oczywiście to było wystąpienie ogólnikowe, natomiast porozmawiajmy chwilę o jego formie. Ja, słuchając pani prezydent Dulkiewicz, mam jedno skojarzenie – to jest czas przeszły, czas głębokiego PRL-u. Kojarzy mi się z Władysławem Gomułką – stwierdził Michał Lange. – Chodzi o sposób mówienia, to powtarzanie, „gdańszczanki i gdańszczanie”. To taka dziwna maniera retoryczna, która dla mnie jest niezrozumiała i ona jest mało atrakcyjna. Ten Władysław Gomułka ciągle gdzieś tam w tle pozostaje, jeśli chodzi o moje skojarzenia. Ja polecam, żeby posłuchać archiwalnych nagrań z jego udziałem i porównać. Myślę, że to będzie interesujące – mówił o formie wystąpienia nowej prezydent dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

źródło: Radio Gdańsk

Link do audycji:
https://radiogdansk.pl/audycje-rg/komentarze-radia-gdansk/item/91070-aleksandra-dulkiewicz-oficjalnie-prezydentem-miasta-nasi-komentatorzy-oceniaja-jej-wystapienie

Cały program do posłuchania tu: